19 – 21 czerwca, nowa sztuka Festivalu Puzzle- pojawia się na kulturalnej mapie Aten.

3 dni w teatrze „Angielon Wima” przy ulicy Satowriandou 36 na placu Omonia będą prezentowane rotowania muzyczne, teatralne i taneczne, pokazy filmowe i wystawy sztuki. Ponad 50 artystów z 17 krajów całego świata- imigrantów mieszkających w Atenach zaprezentuje swoje dzieła z różnych dziedzin twórczości artystycznej.

Inicjatywa Puzzle Festival w Atenach, jest podkreśleniem cześci o  zróżnicowanych kawałkach do ukończenia układanki tożsamości kulturowej w nowoczesnej metropolii. W tym roku wydarzenie prezentuje pierwszy kawałek układanki kulturowej o tożsamości Ateny: emigrant artysta – dzieło ze wszystkich dziedzin sztuki: muzyka / teatr / taniec / film / plastyka.

Puzzle Festival proponuje i podkreśla znaczenie prac artystów z różnych narodowości mieszkających w Atenach, próbując wydobyć na światło istotny aspekt wielokulturowego miasta, który przyciąga silną falę emigrantów w ciągu ostatnich dwudziestu lat.

Projekt układanki Festivalu ma na celu rozwijanie współpracy z zagranicznymi miastami, w celu ustanowienia organizacji jako międzynarodowej platformy prezentacji utworów pochodzących z wszystkich kategorii sztuki stworzonej przez artystów z różnych środowisk.

Cena biletu wynosi :

  • 15,00 € – normalny
  • 23,00 € – dwudniowy
  • 30,00 € – trzydniowy
Więcej informacji na stronie www.puzzlefestival.gr