Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, na które pociechy czekają z niecierpliwością. Wielu rodziców, jak co roku zastanawia się co podarować dziecku, aby wywołać uśmiech na jego twarzy. Zamiast kolejnej, materialnej zabawki, możemy zaskoczyć go miłą niespodzianką – upominkiem w formie przeżycia, które pozostawi piękne wspomnienia.

Szybkie tempo życia, ciągła gonitwa między pracą i domem sprawia, że rodzice mają wciąż za mało czasu dla dzieci, dlatego tak cenne staje się wspólne spędzanie czasu. Dzień Dziecka może być wspaniałą okazją, aby zorganizować dziecku ciekawą atrakcję i spędzić z nim wspólnie ten wyjątkowy dzień.

Tradycyjne upominki bywają rozczarowaniem w czasach, gdy dzieci mają mnóstwo przeróżnych zabawek i gadżetów. Dlatego warto rozważyć zainwestowanie w niespodziankę, która może okazać się nowym, ciekawym doświadczeniem. Co niestandardowego i kreatywnego możemy zaoferować naszemu dziecku? Oto kilka oryginalnych propozycji, którymi możemy zaskoczyć naszą pociechę na Dzień Dziecka.

Lot w tunelu aerodynamicznym

To niestandardowa atrakcja, która pozwoli dziecku unieść się w powietrzu i poczuć się jak ptak. Nasz bohater, ubrany w specjalny kombinezon, kask i gogle – dzięki tunelowi aerodynamicznemu uniesie się w powietrzu i stoczy walkę z grawitacją. Pod czujnym okiem instruktora, który zadba o jego bezpieczeństwo w trakcie realizacji lotu i poprzedzającego go szkolenia, nasz śmiałek nauczy się jak utrzymać prawidłową postawę i zachować się podczas lotu. Lot w tunelu aerodynamicznym będzie z pewnością dla niego całkowitym zaskoczeniem, pozwoli mu poczuć stan nieważkości i doświadczyć momentu swobodnego spadania, jak podczas skoku ze spadochronem, ale w bezpiecznych warunkach.

Jazda Mini Monster Truckiem

Dziecko za kierownicą Mini Monster Trucka – to marzenie, które może się spełnić na zamkniętym torze Off – Road. Przed przystąpieniem do jazdy instruktor przeprowadza krótkie szkolenie, podczas którego wyjaśni mechanizm działania pojazdu oraz zasady bezpieczeństwa. Po tej zapoznawczej części spotkania dziecko będzie mogło sprawdzić się w roli kierowcy Mini Monster Trucka w czasie przejażdżki. Udział w niej może wziąć także rodzic lub inny dorosły opiekun w roli towarzysza wyprawy. Realizacja takiej motoryzacyjnej niespodzianki, dedykowanej dla dzieci w wieku 6-18 lat, odbywa się pod czujnym okiem instruktora, który ma pełną kontrolę nad bezpieczeństwem przejażdżki. Pojazd został skonstruowany tak, by dać możliwość jego poprowadzenia najmłodszym kierowcom. Monster wyposażony jest w specjalne fotele, pedał hamulca oraz dźwignię gazu dla instruktora, a także mechanizmy umożliwiające dostosowanie prędkości przejazdu do wieku oraz umiejętności uczestnika. Jazda Mini Monster Truckiem to przeżycie, które z pewnością na długo zostanie w pamięci nieletniego fana motoryzacji.

Przez prezent najczęściej rozumiemy coś materialnego, psychologowie jednak uważają, że ludzie są szczęśliwsi, przeżywając określone doświadczenia niż dostając przedmioty materialne. Dziecko to mały, kształtujący się przez otoczenie człowiek, ciekawy świata i otwarty na nowe doświadczenia, pod warunkiem, iż umiejętnie dopasujemy je do jego wieku i możliwości poznawczych. – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzen.com

Nauka jazdy konno

Jedną z aktywnych i atrakcyjnych propozycji na niestandardowe spędzenie Dnia Dziecka może być także nauka jazdy konno. Dzieci uwielbiają spotkania ze zwierzętami, a z końmi już szczególnie. Podczas takich zajęć zostają zapoznane z koniem, sposobem jego czyszczenia, karmienia. Instruktor oprowadza po stajni i odpowiada na wszystkie nurtujące młodego adepta sztuki jeździeckiej pytania. Następnie punkt kulminacyjny – wsiadamy i jeździmy konno. W tym czasie dziecko zapoznaje się z prawidłową postawą w czasie jazdy, nazwami obowiązującymi w końskim świecie. Konie pełnią doskonałą rolę wychowawczą. Uczą odpowiedzialności, systematyczności oraz dyscypliny. Rozwijają wrażliwość i uspokajają. Nie wykluczone, że staną się najlepszymi przyjaciółmi dziecka, a jeździectwo jego nową pasją.

Warsztat w manufakturze słodyczy

To kreatywny pomysł na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem, które lubi kulinaria. Młody uczestnik warsztatu cukierniczego będzie miał okazje poznać tajniki tradycyjnej produkcji cukierków i lizaków oraz samodzielnie wykonać słodkie specjały pod czujnym okiem mistrza. Warsztat w manufakturze stwarza okazję, aby kreatywnie i wesoło spędzić czas z pociechą – miłośnikiem słodkich łakoci, a na zakończenie spotkania zabrać ze sobą do domu wykonane słodycze.

Aby obdarować dziecko w tym szczególnym dniu, nie musimy szukać nowinek technologicznych i wydawać dużych sum pieniędzy. W końcu taki upominek nie powinien zdominować całego Dnia Dziecka, ale sprawić, że zostanie on miło zapamiętany. Liczy się przede wszystkim radość naszej pociechy i pozytywne wspomnienia. Upominek dla dziecka w postaci wspólnie przeżytej przygody może okazać się tym wyjątkowym, który dostarczy mu wspaniałych emocji i pozytywnych wrażeń. – podsumowuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

infowire.pl