Gmina Ateny niedawno ogłosiła, że wzgórze Strefi, położone w pobliżu centrum Aten, ma przejść gruntowny remont w ramach trwającej obecnie modernizacji greckiej stolicy.

Strefi, jeden z niewielu terenów zielonych w Atenach, od lat jest znanym miejscem rodzinnym, idealnym do spacerów, uprawiania sportu i rekreacji. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat wzgórze zostało w większości opuszczone.

„Miasto Ateny podejmie szereg interwencji, które przywrócą chwałę wzgórzu i tchną życie w ten obszar” – podano w oficjalnym komunikacie. Przebudowa wzgórza stanie się rzeczywistością dzięki gminnemu programowi „Adoptuj swoje miasto”, który jest realizowany przy wsparciu prywatnych firm, organizacji, osób prywatnych i mieszkańców.

Jak dotąd gmina zakończyła znaczące projekty modernizacyjne w stolicy, w tym przebudowę charakterystycznego placu Omonia, utworzenie parków w dzielnicach miasta i inne działania, które koncentrują się polepszeniu krajobrazu miasta.

Modernizacja wzgórza Strefi zostanie przeprowadzona przy wsparciu firmy deweloperskiej Prodea Investments. Firma a przeprowadzi niezbędne badania w celu zapewnienia dostępności i bezpieczeństwa, przeprojektuje również plac zabaw i przeprowadzi prace renowacyjne na całym terenie.

Źródło: cityofathens.gr