Filmy studentów Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego, zostaną zaprezentowane on-line w Grecji w dniach 8-13 lutego 2022 r. podczas festiwalu filmów krótkometrażowych „Petit Plan Europa IIΙ”.

„Petit Plan: Europa III”, to trzecia edycja festiwalu, poświęcona kinu i wartościom europejskim, zorganizowana we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Grecji oraz ambasadami państw członkowskich UE, w tym z Ambasadą RP w Atenach.

W ramach festiwalu przewidziano projekcję ponad 40 filmów z całej Europy, promujących m.in. takie wartości jak równość płci, przeciwdziałanie dyskryminacji i świadomość ekologiczna.

W tym roku festiwal rozpoczął współpracę z Szkołą Filmową im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach, dzięki której grecka publiczność będzie miała okazję obejrzeć wybrane filmy autorstwa studentów uczelni. Celem współpracy jest promocja zarówno polskiej sztuki filmowej, ale także polskich szkół filmowych, które proponują ciekawą ofertę osobom zainteresowanym studiami filmowymi.

Pokazanych zostanie sześć polskich filmów:

East West, (reż. Natalia Koniarz, Polska, 2020, 21’),

Mały koniec świata, (reż. Karol Ulman, Polska, 2020, 16’)

Mother Dear, (reż. Zuzanna Sorówka, Polska, 2020, 18’)

Gniazdo, (reż. Gracjana Piechula, Polska, 2021, 21’)

Roots, (reż. Kuba Gryżewski, Polska, 2019, 15’)

Wyraj, (reż. Agnieszka Nowosielska, Polska, 2020, 20’)

W październiku (10-16/10/2022) planowana jest również projekcja tych filmów w salach kinowych.

Wszystkie filmy mają napisy w języku greckim i są bezpłatnie wyświetlane on-line za pośrednictwem platformy internetowej.

Więcej informacji nt. programu: https://petitplan.org/