Popularna grecka wyspa Santorini organizuje pierwsze wydarzenie Pride dla społeczności LGBTQ+.

Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 25-28 sierpnia, zostanie zorganizowane przez luksusowy kurort Santorini Sky i amerykańskie biuro podróży VACAYA, przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych, należących do społeczności LGBTQ+.

Zgodnie z zapowiedzią VACAYA, podczas gdy Santorini, podobnie jak inne greckie wyspy, zawsze witało społeczność LGBTQ+ z otwartymi ramionami, do tej pory nie odbyła się tu jeszcze parada równości. Santorini Sky pragnął to zmienić i współpracując z firmą turystyczną LGBTQ+ VACAYA, stworzył wyjątkowy Pride Weekend na Santorini.

Od 25 do 28 sierpnia Santorini Sky i partnerski hotel Voreina Gallery Suites będą gościć międzynarodowych podróżników z VACAYA.

Niesamowity, pierwszy w swoim rodzaju program obejmuje przyjęcie powitalne w willi „The Lodge” Santorini Sky, dzień w barze Theros Wave, prywatne loty helikopterem ponad kalderą, lokalne wino, tradycyjne doznania kulinarne i wiele więcej.

Dyrektor generalny VACAYA, Randle Roper skomentował, że Santorini robi duży krok na swojej postępowej drodze do akceptacji społeczności LGBTQ+.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy być tutaj w tym historycznym momencie z Santorini Sky, który przewodzi idei różnorodności od momentu otwarcia w 2020 roku” – powiedział Roper.

Położony na szczycie góry Proroka Eliasza, na wysokości 600 metrów nad poziomem morza, Santorini Sky to luksusowy ośrodek składający się ze wspaniałych prywatnych willi.

„Santorini Sky z dumą pracuje na rzecz przyszłości opartej na otwartości i akceptacji, świętując różnorodność ludzi, miejsc i planety”.

Pierwszy Pride Weekend na Santorini zostanie uchwycony i udostępniony światu przez Kimona, lokalnego fotografa, który nazywa siebie „gawędziarzem dzikich i wędrujących serc”.

Marzena Mavridis