norway flag

Jednym z najbardziej popularnych krajów, do których m.in. Polacy wyjeżdżą, by mieć większe zarobki jest Norwegia. Dane statystyczne wskazują na to, że już około 120 tys. Polaków przebywa w Norwegii, żeby pracować.

Wynagrodzenia miesięczne w Polsce są niemal najniższe w Europie. W porównaniu do krajów na górnych miejscach statystyk, wydają się być nieco śmieszne. W akcie desperacji coraz więcej ludzi decyduje się na pracę w Norwegii. Praca w innym państwie zapewnia lepsze wynagrodzenie miesięczne niż w kraju ojczystym.

Praca w Norwegii – czy warto i dlaczego?
Warto zaznaczyć, że Norwegia mimo tego, że nie należy do Unii Europejskiej jest krajem, który stwarza bardzo korzystne warunki do pracy dla obcokrajowców. Prócz tego, Norwegia jest bardzo wysoko w rankingach państw o wysokiej zamożności i przyjaźnie nastawionych obywateli wobec ludzi z innych krajów.

Jakich pracowników oczekuje Norwegia i jak wygląda wynagrodzenie?
Wśród Polaków najbardziej rozchwytywane są prace sezonowe np.: zbieranie truskawek albo wykonywanie prac remontowych. Jednak Norwegia otwarta jest również na specjalistów z branży przemysłowej, lekarskiej czy tłumaczeniowej. Nie ulega wątpliwości, że zasadniczym obowiązkiem jest perfekcyjna znajomość języka norweskiego w przypadku specjalistycznych stanowisk. Z tym też związane jest to, że w Polsce coraz bardziej cieszą się zainteresowaniem filologie skandynawskie, w których można dopatrywać się światłej przyszłości.
Zarobki w Norwegii nie są ściśle określone, gdyż o tym decydują związki zawodowe. Niemniej są one niezwykle obiecujące. Mowa jest o tym, że pracownik budowy za godzinę, w przeliczeniu na polską walutę dostaje ponad 50 zł. Kwota niewyobrażalna na obecny stan w Polsce. Tak wysokie zarobki zwiększają ilość osób, które decydują się na pracę w Norwegii.

Praca w Norwegii niesie za sobą mnóstwo pozytywów. Norwegia prócz bardzo korzystnych zarobków zachęca do siebie przyjaźnie nastawionymi mieszkańcami oraz dużym szacunkiem wobec pracowników.

logo twoja europa