W niedzielne popołudnie w pobliżu ruin Myken, na wschód od Skarbca Atreusza, zwanyn też grobem Agamemnona, poza stanowiskiem archeologicznym wybuchł pożar. Ze względu na silne wiatry ogień rozprzestrzenił się szybko, kierując się w stronę wąwozu Havos i wszedł na ogrodzone stanowisko archeologiczne.

Ze względów bezpieczeństwa osoby przebywające na stanowisku archeologicznym zostały natychmiast ewakuowane.

Strażakom udało się opanować pożar po godzinie 21:30. Z ogniem walczyło 27 strażaków i 9 wozów strażackich, cztery samoloty i dwa śmigłowce.

W pierwszej ocenie sytuacji i zniszczeń Ministerstwo Kultury w późnym niedzielnym oświadczeniu stwierdziło, że pożar „tak naprawdę nie zniszczył bezcennych zabytków”.

Wystąpiły uszkodzenia w obszarze wschodniego skrzydła Pałacu, Magazynów Północnych, teren archaicznej świątyni na szczycie wzgórza, górne zachodnie zbocze Akropolu, dzielnica południowo-zachodnia i teren Centrum Religijnego w Mykenach.

Systemy bezpieczeństwa, oświetlenie elektryczne i wodociągi działają w pełni i bezpiecznie na całym terenie. Istnieją również pełne zbiorniki na wodę wraz z niezbędnym wyposażeniem.

Stanowisko archeologiczne i Muzeum w Mykenach po dwóch dniach przerwy ze względów bezpieczeństwa jest już dostępne dla zwiedzających.