fot. INTIME

Podejrzenia, że ”coś dziwnego dzieje się z pożarami w Ilii” zostały potwierdzone przez dane Straży Pożarnej o liczbie incydentów w bieżącym sezonie.

Według danych od 1 maja do zeszłej niedzieli w prefekturze Ilia miało miejsce około 220 pożarów, czyli więcej niż 2 pożary dziennie. W tym samym czasie w prefekturze Mesenia miało miejsce 134 pożarów, w prefekturze Korinthia 90, Argolida 86, Achaja 67, Arkadia 35.

Do wczoraj toczono walkę z pożarem, który wybuchł w niedzielę po południu w rejonie Makrisji, a także wielki pożar utrzymywał się do piątku w miejscowości Agnada, w związku z którym doszło nawet do aresztowania.

Jednym ze scenariuszy, który nie został jednak potwierdzony, jest to, że niektóre pożary zostały spowodowane przez hodowców haszyszu w celu ukrycia ich nielegalnej działalności lub w wyniku sporów między nimi.

Władze aresztowały już jedną osobę za pożar w miejscowości Agnada, na podstawie zarzutów dwóch obywateli, mężczyzny oraz kobiety, z informacją, że domniemany sprawca podjął się danej czynności z powodu konfliktu z innymi mieszkańcami miejscowości.

Opr. Paolina Sokulska