euro2012_1

Sprzedaż biletów na Mistrzostwa Europy UEFA, które odbędą się w Polsce i na Ukrainie od 8 czerwca do 1 lipca 2012 roku, zakończyła się w czwartek 31 marca. Kibice z całego świata złożyli 12 149 425 aplikacji. Jest to rekordowe zapotrzebowanie w historii piłkarskich Mistrzostw Europy UEFA. W porównaniu z UEFA EURO 2008 liczba złożonych aplikacji wzrosła o 17 procent.

Aplikacje pochodzą z 206 państw z całego świata, a popyt na różnego rodzaju bilety na wszystkie spotkania turnieju finałowego UEFA EURO 2012 przekroczył dostępną ilość. Oznacza to, że o dystrybucji biletów zdecyduje losowanie, które przeprowadzi UEFA pod nadzorem notariusza. Losowanie odbędzie się od 19 do 22 kwietnia. Wylosowane osoby otrzymają informacje drogą mailową do końca kwietnia.

Obywatele Polski i Ukrainy wykazali ogromne zainteresowanie zakupem biletów. Blisko 88 procent wszystkich aplikacji pochodzi z państw, które będą gospodarzami turnieju. Spośród innych krajów duża liczba zgłoszeń pochodzi z Niemiec (2,82 procent), Rosji (1,16 procent) i Szwajcarii (1 procent). Świadczy to o wielkim zainteresowaniu fanów uczestniczeniem w UEFA EURO 2012.

Niewiarygodny sukces sprzedaży biletów podkreśla ogromne zainteresowanie wśród piłkarskich fanów turniejem finałowym w Polsce i na Ukrainie. Okazuje się, że wydarzenie to wyczekiwane jest nie tylko w państwach-gospodarzach, ale także na całym świecie. Miliony kibiców nie mogą doczekać się trzytygodniowego święta latem 2012 roku, w trakcie którego będą mogli dopingować najlepsze reprezentacje piłkarskie w Europie.

Źródło:http://pl.uefa.com/