Za nami 14. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii Ho.Re.Ca (Hotel – Restaurant – Cafe) – kolejna edycja wydarzenia odbyła się w dniach 8-11 lutego 2019 r. w Metropolitan Expo w Atenach.

Co roku ponad 550 wystawców z kraju i zagranicy – w tym również z Polski – w trakcie trwania tej imprezy ma szansę przedstawić swoją ofertę.

Przedsiębiorcy prezentują aktualne trendy z sektora HoReCa, a także mają szansę zainspirować hotelarzy, restauratorów oraz szeroką rzeszę gastronomów do wykorzystywania niebanalnych pomysłów i produktów. Kompleks Targów HoReCa to także miejsce prezentacji nowości branżowych, innowacyjnych rozwiązań i zaawansowanych technologii.

horeca 2019 9horeca 2019 11horeca 2019 10

Tegoroczna edycja targów stanowi także odpowiedź na dynamiczny rozwój branży hotelarsko-gastronomicznej w Grecji. Zwiedzający je mieli możliwość w jednym czasie i miejscu zapoznać się z kompleksową ofertą wyposażenia wnętrz hotelowych, recepcji, sal restauracyjnych i zaplecza kuchennego. Mieli także okazję spróbować potraw i napojów, przygotowanych z wykorzystaniem najnowszych technik.

Stoisko ZBH
Na targach nie zabrakło również polskiego stoiska, zorganizowanego po raz pierwszy przez Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Atenach. Swoje oferty przedstawiło dzięki niemu trzynaście firm z naszego kraju. W czwartym pawilonie pod numerem A20, spośród polskich przedsiębiorców, znaleźli się m.in. producenci wyrobów mlecznych, mięsnych, przetworów owocowo-warzywnych, artykułów delikatesowych, napojów alkoholowych, drukarek i kas fiskalnych. Na stoisku gościły również dwie izby przemysłowo – handlowe (Polsko- Grecka Izba Przemysłowo Handlowa z siedzibą w Warszawie oraz Grecko – Polska Izba Przemysłu i Handlu z siedzibą w Salonikach). Była to również świetna okazja do zaprezentowania materiałów dotyczących polskich produktów oraz do rozmowy z greckimi przedsiębiorcami, zainteresowanymi współpracą z kolegami po fachu z naszego kraju.

horeca 2019 1horeca 2019 3horeca 2019 4

Oferty polskich firm cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wielką atrakcję stanowił produkt firmy Funtronic, która po raz kolejny zaprezentowała na targach w Grecji „Magiczny Dywan”, czyli podłogę interaktywną.

horeca 2019 8horeca 2019 6horeca1 2018

Targi HORECA to także wspaniałe miejsce do rozmów, nie tylko biznesowych, ale także kuluarowych, tych mniej formalnych, oraz do snucia planów na kolejny rok.

horeca 2019 2horeca 2019 7horeca 2019 5

Podczas targów odbyły się także liczne wykłady i szkolenia branżowe prowadzone przez ekspertów forów dyskusyjnych. Z ich wiedzy mogli skorzystać zarówno ci prowadzący swoją działalność, jak I osoby dopiero planująde rozpoczęcie jej.

tekst, zdjęcia:  Marzena Mavridis