W dniach 18-20 marca br. odbyły się Międzynarodowe Targi FOOD EXPO 2017. W tym roku na targach zaprezentowało się ponad 1.200 wystawców w tym 156 zagranicznych z 24 krajów. Targi odwiedziło około 80 tys. osób.

W tegorocznej edycji na Targach Food Expo 2017 reprezentowanych było ok. 60 firm z Polski, co stanowi absolutny rekord pod względem ilości polskich firm uczestniczących dotychczas w jakiekolwiek imprezie tego typu w Grecji.

food 2017 1 food 2017 7 food 2017 4

Polskie firmy stanowiły większość prezentowanych firm zagranicznych na Targach. Wśród polskich przedsiębiorców znaleźli się m.in. producenci wyrobów mlecznych, mięsnych, przetworów owocowo-warzywnych, artykułów delikatesowych, producent preparatów biodegradujących dla branży spożywczej oraz firma transportu międzynarodowego, a także firma meblowa oraz liczne grono importerów. Przedstawiciele firm polskich wraz z pomocą pracowników WPHI Ateny prowadzili rozmowy biznesowe, prezentowali swoje materiały promocyjne, a także częstowali swoimi wyrobami.

food 2017 9 food 2017 3 food 2017 5

Oferty polskich firm cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Na stoiskach firm polskich odbyły się spotkania B2B z przedsiębiorcami greckimi. Polskie firmy spotkały się m.in. z przedstawicielami greckich sieci handlowych, super marketów, hurtowni i dystrybutorami.

food 2017 6 food 2017 2 food 2017 8

Relacja ze stoiska polskiego oraz wywiad z pracownikiem WPHI oraz przedsiębiorcami ukazał się w głównym wydaniu ogólnogreckiej stacji telewizyjnej Ant1.

Udział w targach brały organizacje przedsiębiorców: Polsko – Grecka Izba Przemysłowo – Handlowa z siedzibą w Warszawie oraz Grecko – Polski Związek Przemysłu i Inwestycji z siedzibą w Salonikach

Podczas targów odbyło się wiele imprez towarzyszących prezentowanych przez lokalne stowarzyszenia gospodarcze i kulturalne z całej Grecji oraz popisy mistrzów kuchni greckiej.