Polonorama

Polskie filmy na 63. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Salonikach

W ramach tegorocznej edycji festiwalu, odbywającej się w dniach 3-13 listopada, pokazane zostaną dwie nowe, polskie produkcje filmowe: „Inni ludzie” oraz „Głupcy”.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Salonikach zaprasza widzów i twórców filmowych do obejrzenia najciekawszych filmów z całego świata, w tym roku od 3 do 13 listopada. Filmy są wyświetlane zarówno online, jak i w salach kinowych Salonik. Jak co roku, nie zabraknie polskich produkcji, wyświetlone zostaną dwa polskie filmy.

„Głupcy”, w reżyserii Tomasza Wasilewskiego, projekcje: 8 listopada, godz.19.00, kino Pavlos Zannas, 10 listopada, godz. 14.00 kino Makedonikon.

Niekonwencjonalne małżeństwo (Marlena ma 62 lata, Tomasz jest o dwie dekady młodszy) wiedzie ustabilizowane życie w nadmorskiej miejscowości. Ich związek przeżywa wstrząs, gdy Marlena postanawia zaopiekować się chorym synem, ale już od początku staje się jasne, że zwyczajność tej relacji jest tylko pozorna.

„Inni ludzie”, dramat w reżyserii Aleksandry Terpińskiej, projekcje: 6 listopada, godz.14.00, kino Frida Liappa, 7 listopada, godz. 22.00 kino Pavlos Zannas.

W ocenie krytyków filmowych jest to dynamiczna i hipnotyzująca historia o miłości i jej braku. Film przedstawia romans w czasach rozpadu więzi międzyludzkich, dożywotnich kredytów we frankach, diet pudełkowych, taniego wina i ciągłego szumu mediów społecznościowych.

Projekcje polskich filmów realizowane są przy współpracy Ambasady RP w Atenach.

Szczegółowy program festiwalu i dodatkowe informacje: https://www.filmfestival.gr/

Exit mobile version