Greckie destynacje w Macedonii Środkowej i Heraklionie na Krecie zostały zaprezentowane polskim profesjonalistom z branży turystycznej podczas szeregu spotkań B2B podczas Greckich Warsztatów Turystycznych, które odbyły się w tym miesiącu w Warszawie.

Warsztaty odbyły się 9 grudnia i były sponsorowane przez Grecką Narodową Organizację Turystyczną (GNTO).

Macedonia Środkowa została uznana jako honorowy cel imprezy, a Heraklion był reprezentowany przez około 20 lokalnych przedsiębiorstw turystycznych (hotele, inne obiekty noclegowe, touroperatorzy itp.) jako członkowie Miejskiej Izby Handlowej i Przemysłowej.

Według danych GNTO w ostatnich latach Polska jest jednym z największych rynków źródłowych Grecji.

Podczas wydarzenia szefowa GNTO w Polsce Nikoleta Nikolopoulou przedstawiła wybór doświadczeń, jakie Grecja może zaoferować polskim podróżnikom przez cały rok.

Ze swojej strony Leonidas Tsiantis, reprezentujący Macedonię Środkową, przedstawił wielowymiarowy produkt turystyczny regionu.

GNTO podkreśliło również ofertę turystyczną greckich destynacji poprzez filmy promocyjne, materiały drukowane i upominki.

Polski rynek turystyczny reprezentowali najwięksi touroperatorzy, m.in. TUI Poland, Itaka, Grecos Holiday i Nekera, a także platforma turystyczna Fly.pl oraz polskie media, takie jak Wiadamości Turystyczne, Rzeczpospolita, Think MICE, Polska Press i Waszaturystyka.pl.

W wydarzeniu wzięli również udział polscy blogerzy podróżniczy oraz profesjonaliści z branży MICE.

Wydarzenie zakończyło się sesją gotowania na żywo, greckim bufetem i loterią na bilety lotnicze do Grecji oferowane przez greckiego przewoźnika AEGEAN.