Ruszyły zapisy do 11. edycji charytatywnego biegu Poland Business Run 2022. Aby wystartować wystarczy zebrać 5-osobową sztafetę i zgłosić udział w zawodach, które zaplanowano na 4 września. W ramach rywalizacji wirtualnej można ścigać się po dowolnie wybranej, 4-kilometrowej trasie, w każdym miejscu na ziemi. Cel jest jeden – pomoc potrzebującym.

Poland Business Run to jeden z największych biegów charytatywnych w Europie. Zeszłoroczna edycja zgromadziła 28 tysięcy uczestników, którzy tego samego dnia pokonali regulaminowe 4km w różnych zakątkach Polski i świata. W tym roku, po dwuletniej przerwie, odbędzie się również część stacjonarna, bo aż 10 tysięcy osób pobiegnie w Krakowie. Organizatorzy chcą wciąż rozwijać rywalizację wirtualną, która pozwala jednoczyć się z ideą biegu i przede wszystkim pomagać bez względu na miejsce pobytu.

– Przeanalizowaliśmy nastroje naszych biegaczy po dwóch ostatnich edycjach Poland Business Run. Okazało się, że firmy pokochały nową formułę wirtualną, w której mogły zaprosić do udziału swoje oddziały z całego świata. Z drugiej strony nie brakowało też głosów osób, które w pandemii tęskniły za biegiem ulicznym. Postanowiliśmy dać naszym uczestnikom obie opcje i możliwość wyboru – tłumaczy Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Bieg od lat poświęcony jest pomocy osobom po amputacjach oraz z niepełnosprawnościami ruchowymi. W dziesiątej, jubileuszowej edycji biegacze pomogli 128 beneficjentom, którym fundacja Poland Business Run zapewniła protezy kończyn, wózki inwalidzkie oraz turnusy rehabilitacyjne. Organizator, jak co roku przeznaczył na ten cel sto procent kwoty wpisowego od wszystkich zgłoszonych sztafet.

Wirtualny udział w biegu daje możliwość pokonania odcinka 4km bez presji i po samodzielnie wybranej trasie, w dowolnym miejscu. Czas wystarczy zmierzyć za pomocą aplikacji z funkcją GPS i przesłać przez stronę www organizatora. Do inicjatywy mogą więc z łatwością dołączyć zarówno firmy z całego świata, jak i grupy Polaków, mieszkający poza granicami kraju. Wszyscy, którzy chcą poczuć się częścią szczytnej inicjatywy.

Poprzez opłacenie udziału w biegu, drużyny pomogą osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz po mastektomii. Jednym z beneficjentów sztafety jest 41-letni Sławomir z okolic Krakowa, który w wieku 9 lat w wyniku wypadku komunikacyjnego stracił nogę, a dziś jest fizjoterapeutą i sam pomaga pacjentom po amputacji.

– W pewnym momencie zrozumiałem, że to, co chcę robić i czym się zajmować, to pomoc innym osobom, które zetknęły się z amputacją. Od kilkunastu lat zajmuję się rehabilitacją, nauką chodzenia i wsparciem w powrocie do samodzielności osób po amputacjach kończyn. Praca stała się moją pasją – mówi beneficjent Poland Business Run 2022.

W wolnym czasie Sławomir uprawia amatorsko różnego rodzaju aktywności sportowe. Korzystając z protezy biegowej, brał nawet udział w poprzednich edycjach Kraków Business Run. Aby mógł nadal być aktywnym ojcem i angażować się w pomoc innym, potrzebuje wsparcia w zakupie nowej protezy nogi.

Zapisy wystartowały 10 maja o 12:00 i potrwają do 31 maja. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony: www.polandbusinessrun.pl.