Urząd Miasta Ateny zorganizował plenerową wystawę sztuki w pobliżu centralnego placu Syntagma, aby podnieść świadomość społeczną na temat przemocy ze względu na płeć.

Wystawa, która odbywa się na deptaku Vasilissis Olgas, jest częścią corocznej kampanii zatytułowanej #NotAlone, zainicjowanej przez ART HUB Ateny, przestrzeń otwartą na ludzi, którzy chcą współpracować, dzielić się swoimi pomysłami i odkrywać nowe perspektywy na życie poprzez sztukę.

Wystawa sztuki „#NotAlone Open Air” potrwa do 8 września.

Ateny wspierają kobiety

Według organizatorów kryzys wartości współczesnych społeczeństw, brak edukacji i zbiorowe milczenie to główne przyczyny eskalacji przemocy wobec kobiet w ostatnich latach.

Liczba ofiar stale rośnie, a osoby, które przeżyły, nadal muszą radzić sobie ze skutkami doświadczonych urazów psychicznych i fizycznych.

„Każda kobieta, która padła ofiarą przemocy ze względu na swoją płeć jest czyjąś żoną, córką, matką” – powiedział burmistrz Aten, Kostas Bakoyannis.

„Wspieramy kobiety, a poprzez sztukę podnosimy świadomość i wzywamy ludzi do potępiania i zgłaszania przypadków przemocy” – dodał.

Na wystawie występują artystki Elena Karanikolou (Missy Merida), Angeliana Koroniou (Foxy Lady), Eleftheria Makroglou Panousaki (Eleftheria Mak Pan), Maria Mylona (Rima Lyma), Yiannis Tzomakas, Niki Triantafyllopoulou (Nikia Manikia) i Nikos Tsitsos.
Zewnętrzna przestrzeń wystawiennicza Vasilissis Olgas jest przystosowana również dla osób niepełnosprawnych.