Zachwycony wystawą sztuki cyfrowej Plásmata: Bodies, Dreams& Data, zorganizowaną przez Fundację Onassis przy wsparciu Okręgu Attyki na Pedion Areos był przewodniczący okręgu G. Patoulis. Został on oprowadzony po wystawach cyfrowych przez przewodniczącego Fundacji Onassis, A. Papadimitriou oraz poinformowany o działaniach odbywających się w ramach wystawy, która trwa do 10 lipca.

G. Patoulis pogratulował wspaniałej prezentacji i wyraził swoje zadowolenie z gościnności tej oryginalnej i wysoce estetycznej wystawy w parku Pedion Areos, która ”po wspólnym wysiłku wróciła do życia i jest teraz w stanie stanowić, nie tylko zieloną oazę dla obywateli, ale także miejsce do organizowania wszelkich wydarzeń, dając obywatelom możliwość przeżycia wyjątkowego doświadczenia.”

Wystawa zaczyna się od posągu króla Konstantyna i dociera do teatru Alsous oraz lasu znajdującego się nad nim. Łącznie wystawiono 25 międzynarodowych dzieł, ponad 250 metrów kwadratowych projektów LED, nagrań, mapping, filmów cyfrowych, animacji. Dana wystawa przedstawia sposób w jaki żyjemy w cyfrowym środowisku, sposób w jaki siebie postrzegamy poprzez odbicie, które sami tworzymy.

Opr. Paolina Sokulska