Piraeus Bank także obchodzi 200. rocznicę greckiej heroicznej walki o niepodległość.

W związku z tym zainicjował cykl wykładów online, w którym uczestniczy wielu specjalistów z Uniwersytetu Ateńskiego. Projekt jest jest moderowany przez Marię Efthymiou.

Wykłady online odbywają się w każdą środę o godzinie 19:00 i cieszą się popularnością.
Zainteresowane osoby mogą uzyskać dostęp do wykładów na platformie wideokonferencyjnej Webex, ale mogą też oglądać je na YouTube. Cykl wykładów jest częścią kompleksowej inicjatywy Piraeus Bank upamiętniającej grecką wojnę o niepodległość. Projekt obejmuje badania naukowe, wydarzenia kulturalne, artystyczne i literackie z udziałem znaczących instytucji i ekspertów. Jego celem jest podkreślenie odważnej walki Greków o wolność w 1821 roku.

Kolejnym zaplanowanym wydarzeniem jest międzynarodowa konferencja z okazji 200-lecia greckiej wojny o niepodległość, zorganizowana przez Uniwersytet Ateński, która odbędzie się w marcu. Sympozjum naukowe „Poglądy na życie codzienne w rewolucyjnej Grecji” da płaszczyznę do wielu różnorodnych rozważań. Prezes zarządu Piraeus Bank, George Handjinicolaou, stwierdził, że 200 lat to kamień milowy dla państwa greckiego:

„To historyczny moment na refleksję, introspekcję, przewartościowanie i reinterpretację najważniejszych wydarzeń tej wielkiej, ale burzliwej podróży, która doprowadziła nas do dzisiejszej Grecji”.