Pierwszy „inteligentny” skuter elektryczny wyprodukowany w 100 procentach w Grecji po raz pierwszy ma pojawić się na drogach w przyszłe wakacje.

Projektanci oraz współzałożyciele greckiej firmy Give, oświadczyli, że projekt jest już w końcowej fazie i praktycznie pozostaje tylko znaleźć nazwę (markę) dla nowego skutera.

Firmę założyli Ilias Nasiopoulos, Lefteris Kozas, Asteris Apostolidis i Sevastianos Mail. Nasiopoulos pracował jako starszy mechanik w zespole Force India Formula 1 w Prodrive w Wielkiej Brytanii oraz w Centrum Badawczo-Rozwojowym Nissana w Europie.

Firma Give została założona z elektromobilnością jako wizją i celem wprowadzania innowacji w obszarze mobilności miejskiej. Zaczęliśmy jednak od usług dla stron trzecich w celu generowania kapitału, który możemy następnie zainwestować w naszą własną wizję ”- oświadczył Nasiopoulos.

Plan wyprodukowania skutera sięga początków firmy, projektowanie rozpoczęto w 2017 roku. „Teraz mamy gotowe prototypy, testujemy w parku Demokritos (centrum badawcze), a celem jest rozpoczęcie procesu certyfikacji, a następnie udanie się na linię montażową. Finansowo jest to trudny etap, ale jesteśmy optymistami ”– powiedział Nasiopoulos. Projektant stwierdził, że firma dostosowała swoją wizję do realiów rynku greckiego i planuje rozpocząć z ilością około 200-300 sztuk w pierwszym roku, a następnie zwiększyć produkcję do 1000 w kolejnych latach.

Skuter, który trafi na greckie drogi latem 2021 roku, będzie ekologicznym motocyklem elektrycznym o maksymalnej prędkości 85 km / h z zasięgiem 180 km na jednym ładowaniu, zapewnianym przez trzy odłączane baterie. Wyposażony będzie także w pulpit nawigacyjny z cyfrowym ekranem i nawigatorem.

Należy podkreślić, że będzie to jeden z pierwszych pojazdów na świecie, który można aktywować za pomocą telefonu komórkowego, który również posłuży jako alarm w przypadku kradzieży.

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ

Wasza opinia