Popularna wyspa Paros na Cykladach została uznana przez czytelników magazynu Travel + Leisure (T + L) za najlepszą wyspę w Europie w 2020 roku. Magazyn wydał niedawno 25. edycję The World Best Awards 2020 w oparciu o preferencje czytelników, którzy głosowali na najlepsze miasta, wyspy, statki wycieczkowe, spa, linie lotnicze i wiele innych.

Czytelnicy T + L ocenili wyspy według ich atrakcyjności, zabytków, naturalnych atrakcji i plaż, jedzenia, dostępności i innych kluczowych wartości. Grecja wyłoniła się jako ulubiony cel podróży, a Paros zajął pierwsze miejsce na liście Top 20 wysp w Europie z wynikiem 90,55.

Wyspa zajmuje również drugie miejsce na liście 25 najlepszych wysp na światowej liście T + L. „Ta 76-milowa przystań ma jedne z najpiękniejszych plaż w Grecji, połacie białego piasku otoczone skalistymi klifami z jednej strony i turkusowymi wodami z drugiej. W głębi lądu oczarowuje odwiedzających tradycyjną cykladzką architekturą, małymi wioskami i starożytnymi zabytkami ”, podaje T + L.

Oprócz Paros, na liście 25 najlepszych wysp T + L na świecie znajduje się Milos na trzecim miejscu i Kreta na 15 pozycji. Palawan na Filipinach zajął pierwsze miejsce.

Ponadto lista 20 najlepszych wysp w Europie klasyfikuje Milos na drugim miejscu, Kretę na szóstym miejscu, Rodos i wyspy Dodekanez na 10 miejscu, Santorini na 11 miejscu, Korfu i Wyspy Jońskie na 18 miejscu, a Mykonos na 20 miejscu.

Należy zauważyć, że Paros został niedawno włączony do listy 50 najlepszych miejsc do podróży w 2020 r. Travel + Leisure.

mm

Źródło: travelandleisure.com