Służby odpowiedzialne za stanowiska archeologiczne w Grecji ostrzegają przed oszustami. Informują, że zdarzają się przypadki sprzedaży biletów do miejsc szczególnie odwiedzanych przez turystów po zawyżonych cenach.

Jedno z biur podróży na swojej stronie internetowej sprzedaje bilety na Akropol droższe o siedem euro. Sprawa wyszła na jaw, kiedy turyści pojawili się przed legendarnym wzgórzem żądając wejścia poza kolejnością. Biuro podróży obiecywało bowiem, że droższe bilety zapewniają im pierwszeństwo. Służby badające sprawę oświadczyły, że nikt nie może dać tego typu gwarancji indywidualnym zwiedzającym i uczulają turystów na tego typu przypadki, gdyż są osoby, które próbują wykorzystać to, że przed stanowiskami archeologicznymi w Grecji ustawiają się długie kolejki.

Przypominają, że cena biletu normalnego na Akropol wynosi 20 euro, a ulgowego o połowę mniej. Można też kupić karnet za 30 euro ważny przez 5 dni, który zapewnia jednocześnie wejście do innych miejsc, między innymi na Agorę ateńską i rzymską i do bilioteki Hadriana. W ciągu roku jest też wiele dni, kiedy zwiedzanie tych obiektów jest bezpłatne.

IAR/ Beata Kukiel-Vraila/Ateny

polskie radio