Urodzony w Brukseli, Sebastien Nagy, otrzymał tytuł Fotografa Lotniczego Roku 2020 po przesłaniu do konkursu wielu pięknych zdjęć. Nagy zaimponował sędziom w kategorii Architektura wspaniałym zdjęciem Santorini.

Fotografowie z całego świata nadesłali zapierające dech w piersiach zdjęcia przedstawiające świat z lotu ptaka, ze zdjęciami wykonanymi za pomocą dronów, helikopterów, samolotów i innych obiektów latających.

Ostatecznie, otrzymując tytuł Fotografa Lotniczego Roku, Nagy zdobył również nagrody indywidualne za sześć swoich zdjęć, które były oceniane w konkursie.

Jego praca „Abstract Greece” ukazuje piękno spektakularnej greckiej wyspy Santorini, jednego z najpopularniejszych miejsc turystycznych na świecie. Jego charakterystyczna bielona architektura, zbudowana wzdłuż stromych zboczy górzystej wyspy, tworzy abstrakcyjny wzór z góry, usiany opalającymi się turystami.

Nagy powiedział, że poczuł „prawdziwą radość i dumę”, gdy został ogłoszony fotografem lotniczym roku.

Zastanawiając się nad swoją wygraną, Nagy stwierdził: „być pierwszym w konkursie, w którym tematem jest to, co (ja) najbardziej kocham, (moja) pasja- jest to niesamowite i bardzo satysfakcjonujące”.

mm