Olej z goździka to naturalny lek przeciw robakom. O długiej historii oraz wielu przykładach potwierdzonej skuteczności. Od starożytności aż po średniowiecze goździki były kupowane za cenę złota.

Goździki stosowane były w medycynie chińskiej i indyjskiej, a dzisiaj wykorzystuje się je jako alternatywne metody dla antybiotyków oraz leków, których stosowanie niesie wiele skutków ubocznych. Olejek z goździka ma tę nad nimi przewagę, że jest to substancja naturalna oraz o szerokim zakresie stosowania.

Olej z goździka korzennego powstaje z pączków kwiatowych, które po wysuszeniu zawierają około 20% eugenolu, silnego przeciwutleniacza mającego zdolność do niszczenia pasożytów, bakterii i grzybów.

Dzięki działaniu antyoksydacyjnemu, olej z goździka usuwa pasożyty jelitowe oraz zapobiega trwałemu uszkodzeniu komórek, co ma znaczenie w zwiększeniu prawdopodobieństwa powstania nowotworów. Oddziałuje również łagodząco i pozwala zmniejszyć pojawiające się w trakcie inwazji pasożytów bóle. Za sprawą prostaglandyn wykasuje działanie znieczulające. Ponadto radzi sobie jako środek przeciwbakteryjni i przeciwgrzybiczny. W stomatologii często stosowany jest do dezynfekcji.

Olej z goździka nie tylko usuwa robaki, ale również korzystnie wpływa na ogólne samopoczucie. Poprawia działanie układu odporności, co umożliwia szybsze i skuteczniejsze likwidowanie infekcji, a w wielu przypadkach również ich zapobieganie.

Dzięki bogatemu składowi – zawartości wapnia, żelaza, fosforu, sodu, potasu oraz witamin A i C olej z goździka pomaga również uzupełnić niedobory powstałe po inwazji pasożytów pochłaniających zgromadzone w organizmie zapasy cennych substancji. Dodatkowo działanie antystresowe oraz regenerujące umożliwia zmniejszenie dokuczliwości objawów towarzyszących inwazji pasożytów.

Olejek z goździka daje siły niezbędne do walki z robakami, poprawiając samopoczucie zarówno psychiczne jak i fizyczne.

 

Wasza opinia