Oia, popularna miejscowość na greckiej wyspie Santorini, stała się najpiękniejszą wioską na świecie. Tak wynika z ponad 1,6 miliona postów na Instagramie, według niedawnej analizy przeprowadzonej przez Uswitch.com.

Uswitch to internetowa usługa telefoniczna i komutacyjna porównująca ceny produktów i usług. Firma przygotowała listę najpiękniejszych wiosek na świecie, oceniając ich popularność na Instagramie i Pintereście.

Na szczycie listy znajduje się wspaniała wioska Oia w Grecji, z ponad 1,6 miliona postów na Instagramie i prawie 3000 pinów na Pinterest.

„Zbudowana na zboczach wulkanicznej wyspy Santorini zachwyca i jasne jest, dlaczego znajduje się na szczycie listy, wraz z przepięknymi widokami na południowe Morze Egejskie i bogatą, architektoniczną i religijną historią” – mówi Uswitch.com.

Drugie i trzecie miejsce zajęła Zatoka Halong w Wietnamie i Göreme w Turcji, z których każdy ma nieco ponad 1,1 miliona wystąpień w mediach społecznościowych.

Kolejne miejsce na liście posiada Hallstatt w Austrii z 800 000 oznaczeń.

Na piątym miejscu znajduje się Mission Beach w Australii, a na szóstym Wanaka z Nowej Zelandii i Vernazza z Włoch na siódmym.

Pierwszą dziesiątkę uzupełniają wioski Shirakawa-Go w Japonii, Tobermory na wyspie Mull w Szkocji i Furnas na Azorach (Portugalia), wszystkie z mniej niż 260 000 oznaczeń w mediach społecznościowych.

Europa wydaje się być najpopularniejszym kierunkiem z sześcioma z 10 najlepszych destynacji położonych na kontynencie.

Patrząc na najpiękniejsze europejskie wioski w oparciu o ich popularność na Instagramie i Pintereście, Oia w Grecji jest liderem z większą liczbą wystąpień w mediach społecznościowych niż siedem najniżej położonych wiosek razem.

Na liście znalazła się również grecka wyspa Folegandros, która uplasowała się na siódmym miejscu z 150 162 postami na Instagramie i 2062 pinami na Pintereście.

„To miejsce o niesamowitym, naturalnym pięknie i jest stosunkowo nietknięte przez międzynarodową turystykę, udało się mu zachować nieskazitelny urok. Składa się z tradycyjnej, bielonej architektury, dzikich naturalnych krajobrazów i spokojnej atmosfery” – czytamy w raporcie.