parafia_polska

W poniedziałek 13 lutego o godz. 19:00 rozpoczną się rekolekcje w życiu codziennym na temat błogosławieństw. Trwać będą 6 tygodni. Rekolekcje przeznaczone są również dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa lub chrztu swojego dziecka.

Warunki uczestnictwa w tej drodze rekolekcyjnej:
– codziennie godzina modlitwy;
– obecność na nauce wprowadzającej w każdy poniedziałek po wieczornej Eucharystii;
– raz w tygodniu (oprócz niedzieli) uczestnictwo w Eucharystii;
– lektura książki o. Krzysztofa Osucha SJ – Rachunek sumienia.
Zapisy w kancelarii parafialnej.  Uczestników prosimy o wpłacenie 5 euro przy odbiorze materiałów na pierwszy tydzień rekolekcji.

W przyszłą niedzielę nie będzie katechezy o godz. 11:30 dla uczniów pierwszej klasy gimnazjum. Pozostałe spotkania bez zmian.

O. Petros Hong SJ wraz z grupą wolontariuszy organizuje świetlicę dla dzieci mówiących po grecku. Centrum „Manresa” będzie czynne w godzinach popołudniowych przez cały tydzień oprócz czwartków i niedziel w budynku przy ul. Smyrnis 27. Miesięcznie będzie pobierana opłata w wysokości 5 euro bez wyżywienia, lub 20 euro z wyżywieniem. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

W ciągu ostatniego półrocza tutejszy „Caritas” przekazał na leczenie polskich pacjentów ponad 30 jednostek krwi. Nie byłoby to możliwe bez ofiarności naszych parafian. Dziękując za okazane serce, zapraszamy do udziału w kolejnej akcji honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się w przyszłą niedzielę w godz. 10:00-14:00 w sali KEO (ul. M. Voda 28).

con_info http://www.ateny.deon.pl