Prawie dziewięć lat po tym, jak miał miejsce niemal idealny napad w Galerii Narodowej w Atenach, znaleziono „Głowę kobiety” z 1939 r. Pabla Picassa i „Młyn” Pieta Mondriana z 1905 roku.

Oba dzieła zostały odnalezione w mieście Keratea. Były one ukryte w domu Greka, który był monitorowany przez policję.

Sprawcy kradzieży z 2012 roku ukradli również szkic z początku XVII wieku przypisywany włoskiemu manierystycznemu artyście Guglielmo Caccii. Ten szkic został znaleziony uszkodzony.

Oba obrazy są teraz w posiadaniu policji.

Dzieła sztuki skradziono podczas napadu na galerię w Atenach w 2012 roku. Sprawcy wyrwali kilka obrazów z ram. Wszystko trwało zaledwie kilka minut. Wówczas ukradziono słynne dzieło Picassa oraz obraz Pieta Mondriana przedstawiający wiatrak. W napadzie w 2012 roku próbowano ukraść jeszcze jedno dzieło, ale złodzieje upuścili go jednak podczas ucieczki.

Picasso namalował „Głowę kobiety” w 1939 roku. Dziesięć lat później ofiarował tę pracę narodowi greckiemu na cześć ich wkładu w ruch oporu pod okupacją hitlerowską. Z tyłu obrazu znajduje się odręczna dedykacja hiszpańskiego malarza: „Pour le peuple grec, hommage de Picasso” (dla Greków hołd od Picassa).