Handel detaliczny zostanie otwarty od poniedziałku – 5 kwietnia, zgodnie z zapowiedzią wiceministra ochrony ludności – Nikosa Hardaliasa. Zakupy będą możliwe pod rygorem wysłania smsa pod numer 13032 i wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się ze sklepami.

Sklepy i centra handlowe pozostaną zamknięte przez kolejny tydzień, a ich otwarcie zostanie wzięte pod uwagę ponownie w przyszłym tygodniu, w zależności od przypadków występowania koronawirusa.

Według informacji z Ministerstwa Rozwoju, sklepy, które otwierają się to sklepy z odzieżą i obuwiem, na przykład te, które znajdują się na ulicy Ermou oraz te zlokalizowana na innych ulicach handlowych. Osoby, które chcą udać się na zakupy powinni wysłać wiadomość pod numer 13032 ze swoim nazwiskiem i otrzymają potwierdzenie.

Zostaną jednak wprowadzone pewne restrykcje:

• Jedna osoba na 25 mkw. lub łącznie 20 osób, jeśli sklep jest większy.
• Sklepy takie jak Kotsovolos również będą otwarte, o ile nie znajdują się w centrum handlowym.
• Można przemieszczać się między gminami w celu zakupów detalicznych.
• Można przemieszczać się między gminami w celu skorzystania z salonów fryzjerskich i kosmetycznych.

Klient mieszkający w Pireusie i chce zrobić zakupy w sklepach na ulicy Ermou naturalnie może to zrobić. Należy jednak pamiętać o konieczności wysłania wiadomości na numer 13032. Do domu należy wrócić w ciągu trzech godzin.

Nie można ponownie wysłać wiadomości pod nr 13032, ponieważ istnieje blokada i jest możliwość wysłania tylko jednej wiadomości dziennie.

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ