zasilek rodzina

Zgodnie z przepisami N.D 3868/58 «ustanowionymi przez DLOEM/ΔΛΟΕΜ » zasiłek rodzinny przyznawany jest pracownikom, jako dodatek do wynagrodzenia za pracę z zakresu prawa prywatnego w odniesieniu do wszelkich prywatnych pracodawców  w kraju.

Niezbędne dokumenty, w zależności od kategorii beneficjentów, należy składać w następujących terminach:
arrow 25 lipca 2012 r. – do beneficjentów z trójka lub więcej dzieci składać
arrow 3 września 2012 r. – dla beneficjentów z dwójką dzieci
arrow 1 października 2012 r. – dla beneficjentów z jednym dzieckiem

Należy pamiętać, że wnioski i odpowiednie dokumenty beneficjentów zasiłku rodzinnego można składać przez pracodawcę lub Centrum Obsługi Obywatela KEP / ΚΕΠ,  lub pocztę ELTA  /ΕΛΤΑ niezależnie od liczby dzieci.

Ostatni dzień składania wniosków o przyznanie zasiłku rodzinnego za rok 2012 upływa z dniem 31/01/2013.

Do przyznania zasiłku rodzinnego przez Urząd Pracy OAED nie jest wymagane przedstawienie wyciągu indywidualnego konta ubezpieczeniowego /Απόσπασμα  Ατομικού Λογαριασμού Ασφαλισμένου.

Wymagane dni ubezpieczenia wyszukiwane są drogą elektroniczną za pośrednictwem Funduszu Ubezpieczeniowego IKA  i połączenia z Biurem Pracy OAED.

Płatność świadczeń dokonywana jest na konto bankowe NBG (IBAN) / Λογαριασμό Εθνική Τράπεζα Ελλάδος na nazwisko odbiorcy.

Podkreślamy, że zasiłek rodzinny w żadnym wypadku nie zostanie wypłacony, jeśli beneficjent nie przedstawi przy składaniu dokumentów książki NBG / Εθνική Τράπεζα Ελλάδος.

Więcej informacji na temat warunków i niezbędnej dokumentacji do świadczeń rodzinnych na stronie internetowej Urzędu Pracy OAED:  www.oaed.gr