Ateny autobusem. Ateny metrem. Ateny trolejbusem. Ateny tramwajem. Ateny pociągiem elektrycznym. Ateny transportem miejskim mieszanym.

Do niedawna uważałam ateńskie metro i KTEL za jedyne słuszne środki lokomocji w Grecji. Niemniej jednak, spędzając ostatnio służbowo 2 tygodnie w Atenach, zostałam niejako zmuszona do poznania również pozostałych środków transportu publicznego w tym mieście.

Muszę przyznać, że odkrycie miejskich autobusów, tramwajów oraz trolejbusów okazało się całkiem przyjemne. Bez wątpienia pomogła mi w tym najnowsza aplikacja mobilna OASA Telematics (wystarczy tak właśnie ją wpisać). Grecki odpowiednik polskiego Jak dojadę. Z tą różnicą, że obowiązuje tylko w aglomeracji ateńskiej. Do ściągnięcia na każdego Smartphona za darmo. Działająca oczywiście z Internetem – albo Internet własny albo WiFi.

Bardzo prosta w obsłudze. Dostępna również w języku angielskim. Znajdziemy w niej najbliższe przystanki w naszej lokalizacji wraz z numerami autobusów, godziny przyjazdów wybranych autobusów. Dzięki aplikacji możemy również sprawdzić jak najszybciej dojechać w interesujące nas miejsce. OASA Telematics pokazuje nie tylko mapę pełnego dojazdu i długość trasy, ale również miejsce, na zdjęciu, gdzie znajduje się przystanek, co jest wyjątkowo pomocne dla turystów zwłaszcza. Mnie osobiście najbardziej podobało się to, że można zapisywać interesujące nas przystanki, dzięki czemu łatwiej później do nich wrócić.

Jednym słowem – sprawdzona, przetestowana z wynikiem pozytywnym. Uznaję za przydatną! Polecam.

Anna Biernacka-Rygiel