fot. kathimerini.gr

Rusza program dopłat do urządzeń elektrycznych – Wszystko co warto o nim wiedzieć, o kryteriach oraz o kuponie rabatowym.

W następnych tygodniach rusza program Recykling- Wymiana urządzenia, jak ogłosił w czwartek po południu premier Kiriakos Mitsotakis, w ramach działań podjętych przez rząd mających na celu ograniczenie wzrostu energii elektrycznej.

Dany program ruszy jeszcze w tym miesiącu. Zgodnie z informacjami, które są dostępne na ten moment, będzie można wymienić urządzenia z danych kategorii:
1. lodówka
2. pralka
3. zamrażarka

Jakie kryteria będą brane pod uwagę

Warunkiem jest to aby urządzenie było funkcjonalne. Stawki dotacji będą wynosić 30-50% na gospodarstwo domowe i będą one zależne od rocznego dochodu. Przy rozpatrzeniu wniosku będą brane pod uwagę kryteria społeczne oraz dochodowe, z których najważniejszy będzie dochód roczny.

Program początkowo obejmie 200.000 gospodarstw domowych, ale jeśli popyt będzie większy, system utworzy listę i będzie poszukiwał dodatkowych funduszy, aby objąć jak największą liczbę beneficjentów.

Wniosek i kupon

Wniosek będzie składany internetowo za pomocą platformy, która zostanie otwarta w tym celu w następnych tygodniach. Proces będzie prosty i zainteresowane osoby będą musiały zalogować się za pomocą kodów TaxisNet. Dotacja będzie przekazywana wraz z kuponem rabatowym, który będzie odliczany od ceny nowego sprzętu. Dostawa oraz montaż nowych urządzeń odbywać się będzie równocześnie z odbiorem starych.

Opr. Paolina Sokulska