honorowy konsul kreta

Po 18. latach służby jako Konsul Honorowy RP na Krecie pan Stelios Golemis przeszedł na zasłużoną emeryturę. Nową Konsul została mianowana pani Regina Golemi, prezes firmy Goldair.

Firma Goldair specjalizuje się w usługach transportowych, turystycznych i obsłudze naziemnej linii lotniczych. Kontakty handlowe z Polską utrzymuje od ponad 50 lat, reprezentując m.in. interesy PLL LOT w Grecji. O długiej historii swoich związków z Polską mówił ustępujący Konsul Honorowy Stelios Golemis podczas uroczystości przekazania urzędu, która odbyla się 13 czerwca w siedzibie Ambasady.

Decyzją Ministra Spraw Zagranicznych RP Radosława Sikorskiego nową Konsul Honorową mianowana została córka Steliosa Golemisa, Regina,która przejmując obowiązki zapewniła o swojej woli kontynuacji pracy ojca, na rzecz poszerzania kontaktów z Polską, dbania o interesy Polski w Grecji i opieki nad obywatelami polskimi przebywającymi na Krecie.

Ambasador RP Maciej Krych wyraził wdzięczność za wieloletnią pracę ustepującemu Konsulowi oraz złożył gratulacje i życzenia sukcesów w sprawowaniu funkcji nowomianowanej pani Konsul.

home Adres i dane kontaktowe biura Konsula Honorowego w Heraklionie na Krecie:

Grecja, Heraklion, 39, 1821 Str., 712 01 Heraklion – Crete
Tel.: (00-302-810) 221-786
Tel. dyżurny: (00-302-810) 325-242
E-mail: her_goldair@her.forthnet.gr