Z radością informujemy, że ukazał się pierwszy numer „Cogito dla Polonii” – e-magazyn dla młodzieży polonijnej z całego świata. E-magazyn będzie dokumentował działalność młodej Polonii, inspirował do aktywnego promowania dziedzictwa narodowego. Zachęci i zmotywuje do odkrywania polskości poza granicami kraju, pielęgnowania miejsc związanych z Ojczyzną, budowania tożsamości narodowej, dawania dobrych wzorców rówieśnikom, przyjazdu do ojczyzny. Poprzez zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w pracach nad magazynem chcemy jeszcze bardziej zainspirować młodzież polonijną do działania na rzecz społeczności polonijnej, promocji polskiej kultury i języka, doceniania dwujęzyczności i tego, jak wzbogacają młodych ludzi ich korzenie.

Zapraszamy zatem wszystkie polonijne szkoły, instytucje, organizacje, a także młodzież polonijną w wieku 12–19 lat do współtworzenia naszego e-magazynu.

Czekamy na Wasze teksty o młodych Polakach, którzy mają wspaniałe pomysły na życie, ale i ogromną odwagę, pasję, by je realizować. Wspólnie zadbajmy, by polskość nie zniknęła z codzienności.

Piszcie do nas na adres: cogito@cogito.com.pl.

pdf„Cogito dla Polonii” – e-magazyn dla młodzieży polonijnej z całego świata