Grecja zachwyca urokiem i nasycona jest ogromem historii. Każdy odwiedzający Grecję, czy to kontynentalną czy to wyspy może znaleźć coś dla siebie. To miejsce dla pasjonatów historii, pięknych widoków, dobrego jedzenia i niezapomnianych przeżyć.

Bez wątpienia każdy odwiedzał w swoim życiu różnorodne muzea. Muzeum lotnictwa, muzeum archeologiczne, muzeum sztuki… ale niewielu ma świadomość, że w Grecji zobaczyć można Muzeum Oliwek mieszczące się w pięknej Sparcie. Mieście, w którym dzielni greccy wojownicy walczyli o swą ukochaną ojczyznę.

Grecja to też miejsce dla osób kochających aktywny wypoczynek w zgodzie z przyrodą. Możliwości spędzania wolnego czasu są ogromne. Grecja to nie tylko plaża i morze, chociaż bardzo wielu wczasowiczów decyduje się właśnie na rajski wypoczynek na słonecznych plażach z przeszytych błękitem morza, których kolor jest namiastką raju. Grecja to przede wszystkim przestrzeń do refleksji nad własnym życiem i chwilowe zapomnienie o często rutynowej rzeczywistości.

Wzmożona turystyka w obrębie niektórych obszarów znacznie zmodyfikowała ich pierwotny kształt. Czy jest to transformacja pozytywna czy negatywna zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego wczasowicza udającego się do Grecji. Piękno Grecji polega na tym, iż znajdziemy tutaj lubiane przez wielu hotele all inclusive jak i miejsca, które nie zostały jeszcze odkryte przez wielu turystów. Dają dzięki temu możliwość zagłębienia się w grecką kulturę i tradycję a co najważniejsze w grecki styl życia, który znacząco różni się od specyfiki życia wielu odwiedzających Grecję. Uczy pokory i zrozumiana ale też czerpania radości każdej, nawet najdrobniejszej rzeczy, z śpiewu ptaków, szumu morza i kwitnących pomarańczy.

Jakie to miejsca? Przekonajcie się sami oglądają drugą część filmu: Niezwykły Świat – Grecja cz. 2.

tekst : Emilja Wieczorek

Wasza opinia