Wyspa Evia otrzymuje bardzo potrzebny impuls po zeszłorocznych pożarach lasów, zajmując wysokie miejsce na liście miejsc, które warto odwiedzić w 2022 roku w New Times.

Evia zajęła 9. miejsce na prestiżowej liście New York Times 52 miejsc, które warto odwiedzić na całym świecie.

Jak zauważa artykuł, niektóre miejsca na liście są obecnie niedostępne dla podróżnych z powodu Covid-19, ale mimo to opublikowano je jako inspirację do przyszłych podróży.

Tekst dotyczący Evii – poważnie dotkniętej pożarami lasów zeszłego lata – zaczyna się od specjalnego odniesienia: „Kiedy kraj odbudowuje się po zeszłorocznych pożarach i powodziach, Inny Człowiek rozszerzył swoją działalność, aby pomóc tym, którzy stracili środki do życia, i zachęca podróżnych do zaangażowania się”.

„Na cotygodniowych zbiórkach żywności organizowanych w stolicy Evii, Chalkidzie, posiłki są gotowane i spożywane razem, aby stworzyć poczucie wspólnoty. Wolontariusze są zaproszeni do pomocy w gotowaniu, pakowaniu koszy z żywnością i niezbędnymi rzeczami oraz zbieraniu funduszy na odbudowę szkół i pomoc mieszkańcom w niezbędnych rachunkach”– czytamy w raporcie.

„W pożarach zaginęły domy, firmy, gaje oliwne i jedna trzecia ukochanego lasu sosnowego Evii, na którym całe pokolenia polegały na żywicy i miodzie. Rosnąca turystyka ma kluczowe znaczenie dla ożywienia gospodarczego tej wyspy w krótkiej podróży z Aten. Oprócz projektów społecznych, odwiedzający znajdą akropol na szczycie wzgórza i inne stanowiska archeologiczne w Eretrii, bogate w minerały źródła termalne w Edipsos i zachody słońca, z Morzem Egejskim w tle”.