Koty z greckiej wyspy Syros zostaną przedstawione w filmie dokumentalnym wyprodukowanym przez amerykańskiego dostawcę technologii i usług medialnych Netflix.

Syros, popularna wyspa na Morzu Egejskim i stolica kompleksu Cyklad, jest domem dla dużej populacji kotów.

Koty egejskie to naturalnie występujący gatunek pochodzący z wysp Cyklad w Grecji. Zwykle są średniej wielkości, muskularne, półdługowłose, a ich szata kolorystyczna jest dwukolorowa lub trójkolorowa, jednym z kolorów prawie zawsze jest biały*.

Ekipa telewizyjna Netflix odwiedziła wyspę w dniach 21-27 października, aby filmować w różnych miejscach.

Według zapowiedzi 14-osobowemu zespołowi produkcyjnemu towarzyszył lekarz i utrzymywał wszystkie protokoły zdrowotne związane z Covid-19.

„Jest to prawdopodobnie pierwszy raz, kiedy globalna sieć telewizyjna odwiedza wyspę Syros w celu kręcenia filmów i spodziewamy się, że przyniesie to wartość dodaną do produktu turystycznego wyspy” – poinformowała w komunikacie gmina Syros-Ermoupolis.

Netflix to popularny na całym świecie serwis rozrywkowy online, z co najmniej 170 milionami subskrypcji na ponad 190 krajach.

Pomysł na dokument należy do Richarda i Joan Bowell, mieszkańców Syros, którzy prowadzą na wyspie ośrodek ratownictwa i adopcji kotów.

Źródło: Cyclades24.gr