Źródło zdjęcia: grekomania.com

Popularny cel weekendowych wypadów na Peloponezie znajduje się zaledwie kilka godzin drogi od Aten.

Historyczne miasto Nafplio, położone zaledwie dwie godziny jazdy od Aten, oferuje wyjątkowy krajobraz starego miasta, piękne plaże oraz liczne zabytki archeologiczne i historyczne. Wśród Greków, a zwłaszcza Ateńczyków, jest to popularne miejsce na weekendowy wypad, podczas gdy turyści odwiedzający miasto są często zaskoczeni jego wieloma urokami.

Niedawno strona turystyczna Booking.com wymieniła Nafplio jako jedno z dziesięciu najlepszych miejsc na świecie pod względem wyjątkowej gościnności. Kolejne wyróżnienie przyznało CNN w artykule wymieniającym najpiękniejsze miasta Europy.

Artykuł wymieniał 15 lokalizacji, które stanowią wspaniałą alternatywę dla dużych miast, ponieważ szczycą się ogromem kultury i mniejszymi tłumami, podkreślił także wagę historii miasta:

„Nafplio znajduje się na Morzu Egejskim na Peloponezie i zachwyca weneckim zamkiem, zanurzającym się w klarownie czystej wodzie oraz pięknym starym miastem. Znajduje się tutaj również kąpielisko, a dla spragnionych wiedzy – muzeum archeologiczne, posiadające liczne zabytki pochodzące z epoki mykeńskiej”.

opr. Natalia Zientek