Grecki rząd nie zniesie obostrzeń związanych z COVID-19, zachowując tym samym zasadę zakazu podróżowania między regionami do 15 maja.

Zwracając się do greckiego narodu w środę, premier Kyriakos Mitsotakis w swoim wystąpieniu podkreślił, że Attyka i inne duże greckie miasta nadal mają wysoki wskaźnik zakażeń Covid-19. Podkreślił, że każdy masowy ruch obywateli między regionami kraju niesie ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Podkreślam, że naszym celem jest bezpieczna Wielkanoc i swobodne i bezpiecze lato. Ale to pierwsze nie może osłabić drugiego. Dlatego nie powinniśmy podróżować podczas Wielkanocy. (…) Musimy myśleć nie tylko o naszych wyjazdach, ale także o zdrowiu mieszkańców naszych wiosek i wysp”- powiedział Mitsotakis.

Grecka Wielkanoc w tym roku będzie obchodzona 2 maja. W normalnych okolicznościach podróż na wieś i na wyspy rozpoczyna się przed weekendem wielkanocnym. W tym roku byłoby to od 30 kwietnia w piątek.

Przypomina się, że zgodnie z zasadami blokady rządu greckiego przemieszczanie się między greckimi regionami jest dozwolone wyłącznie ze względów zdrowotnych i związanych z pracą.

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ