Muzeum Sztuki Cykladzkiej oferuje wycieczkę online po wystawie zatytułowanej: „Społeczeństwo Cyklad przed 5000 lat”, która po raz pierwszy została przedstawione w 2016 r. Wernisaż odbywa się w ramach specjalnych usług cyfrowych, którymi muzeum dzieli się z publicznością w czasie ciągłego dystansu społecznego.

Dyrektor muzeum, profesor Nikolaos Stampolidis, umożliwił obejrzenie tej intrygującej wystawy podczas wycieczki, którą jest dostępna dla każdego „turysty online” na całym świecie.

Wystawa zorganizowana z okazji 30 – lecia Muzeum przedstawia w prosty i zrozumiały sposób strukturę społeczeństwa Cyklad, środowisko naturalne i zajęcia jego mieszkańców, a także ich nawyki i przekonania społeczne i religijne.

Poprzez rzeźby i inne relikty wczesnej kultury cykladzkiej we wczesnej epoce brązu (3200–2000 pne) odbiorca poznaje interesuje aspekty minionego okresu.

Odwiedzający mogą zwiedzać Wyspy Cyklad takie, jak były 5000 lat temu, umożliwia to zastosowanie nowatorskiej technologii.

Dla zainteresowanych przygotowano interesuje teksty i zdjęcia, filmy, mapy, chronologię i fragmenty z katalogu wystawy.

Publiczność może również zakupić katalog wystawy drogą elektroniczną. Jednocześnie odwiedzający stronę cycladic.gr mogą po raz pierwszy podziwiać czterominutowy poemat filmowy, w którym profesor Stampolidis opowiada o powstaniu i kulturze wczesnego społeczeństwa Cyklad. Jest on prowadzony przez kultową cykladzką figurkę artysty grającego na harfie.

Jest to symbol, który dzięki swojej czystej formie i ponadczasowej prostocie wyznaczył światową historię sztuki, od prehistorii po XXI wiek.

Zachęcamy do skorzystania i odwiedzenia wystawy. Czekamy na Wasze opinie

MM
cycladic.gr