Jedna z najbardziej malowniczych tras Attyki, przybrzeżna droga Ateny-Sounio, jest modernizowana w celu zapewnienia bezpieczniejszych warunków jazdy.

Według władz regionalnych, prace modernizacyjne na odcinku Vouliagmeni w kierunku Varkizy nadal trwają. Obejmują one m.in. wymianę zużytej nawierzchni drogowej na asfalt antypoślizgowy, redukujący hałas, nowe oznakowanie oraz montaż energooszczędnego i wysokosprawnego oświetlenia.

Władze regionalne podały, że prace są częścią większego projektu modernizacyjnego, który obejmuje instalację energooszczędnego oświetlenia wzdłuż całej sieci drogowej Attyki, o budżecie 37 milionów euro.

„Przybrzeżna jezdnia Attyki zmienia się, stając się nowoczesną, bezpieczną i wydajną drogą” – powiedział gubernator regionu Attyki, George Patoulis. Dodał, że ulepszenia dróg, które stawiają przede wszystkim na bezpieczeństwo, są konieczne ze względu na duży ruch, zwłaszcza w sezonie turystycznym.

Należy przypomnieć, że droga Ateny-Sounio przebiega przez wybrzeże, gdzie powstanie jeden z największych projektów rewitalizacji obszarów miejskich w kraju, The Ellinikon. Przebudowa wybrzeża – znanego jako Riwiera Ateńska – jest najwyższym priorytetem rządu.

Park Ellinikon powstanie także na terenie dawnego lotniska w Atenach w pobliżu Glyfady i kosztować będzie około 250 mln euro. Będzie to największy park nadmorski w Europie.

Na początku tego miesiąca minister rozwoju i inwestycji, Adonis Georgiadis powiedział także, że wydano licencję na budowę pierwszego w kraju wieżowca w Ellinikon.

opr. Natalia Zientek

Źródło: patt.gov.gr