Usługi hydroplanów w Grecji, stworzą nowe produkty turystyczne i możliwości zatrudnienia dla społeczności na greckich wyspach i odległych regionach, powiedział we wtorek minister turystyki Harry Theoharis, rozmawiając z przedstawicielami Hellenic Seaplanes, firmy inwestującej w rozwój pierwszego greckiego sieć dróg wodnych.

Podczas spotkania Theoharis podkreślił znaczenie sieci dróg wodnych dla rozwoju greckiej turystyki i powiedział, że ministerstwo pomoże w każdy sposób. „Ministerstwo wspiera inicjatywy inwestycyjne, które promują Grecję, tworzą krajową infrastrukturę transportową i zapewniają rozwiązania w zakresie połączeń przybrzeżnych naszego kraju” – powiedział grecki minister turystyki. Ze swojej strony, prezes i dyrektor generalny Hellenic Seaplanes, Nicolas Charalambous, przedstawił ambitne plany firmy dotyczące rozwoju greckich dróg wodnych we współpracy z gminami, portami i hotelami.

„Z pomocą rządu greckiego Grecja wkrótce rozwinie największą sieć dróg wodnych w Europie i na świecie. Eksploatacja hydroplanów przyczyni się do rozwoju gospodarek lokalnych wysp, unowocześnienia ich produktów turystycznych i poprawi jakość życia mieszkańców” – dodał.

Plany Hellenic Seaplanes będą realizowane we współpracy z Greek Water Airports. Obie firmy są w trakcie uzyskiwania licencji i budowy około 150 dróg wodnych w celu stworzenia największej sieci wodnosamolotów w Europie.

Charalambous poinformował też ministra, że ​​władze regionalne utworzą cztery drogi wodne pomiędzy jeziorami zachodniej Macedonii, aby połączyć je z innymi miejscami. Meanehile, gubernator Attyki George Patoulis planuje również rozwinąć drogi wodne w Attyce do transportu pasażerów z / do Wysp Sarońskich i innych miejsc na wyspach.

Hellenic Seaplanes ogłosiło niedawno strategiczne partnerstwo z IFLY Aviation, firmą oferującą czarterowe usługi lotnicze. Memorandum o współpracy podpisane między obiema firmami przewiduje świadczenie usług łączonych w ramach leasingu samolotów, helikopterów i wodnosamolotów.

Ponadto firma jest w trakcie opracowywania systemu bezpośredniej rezerwacji dla pasażerów, biur podróży i przedsiębiorstw turystycznych. Podczas spotkania Theoharis i Charambous rozmawiali również o greckiej kampanii turystycznej „All you want is Greece”, której celem jest przyciągnięcie turystów z całego świata w tym sezonie letnim. Według Charalambous, Hellenic Seaplanes opracowuje własną kampanię promocyjną pod hasłem „Connecting Greece”, która będzie prowadzona równolegle z grecką kampanią krajową, mającą na celu wspieranie i dalszy rozwój greckiej turystyki