Wiele jest miejsc w Grecji, gdzie w ciągu wakacji można będzie wziąć udział we wszelkiego rodzaju wydarzeniach i festiwalach. Wyspa Milos jest jednym z nich a mianowicie, można będzie wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Teatru. Jest to festiwal, który został założony przez aktora i reżysera pochodzącego z Francji, Solal Forte, który odwiedzając wyspę kilka lat temu, zakochał się w niej, kupił tam dom i w ten sposób narodził się pomysł festiwalu.

Będąc założycielem chce aby jak najwięcej mieszkańców wyspy brało udział w wydarzeniach, warsztatach, ale także przedstawieniach, które mają miejsce w starożytnym teatrze wyspy i rozpoczną się już w sobotę 21 maja i trwać będą do 12 czerwca (https://festivalinternationalmilos.com). W tym roku, mija czwarty rok Międzynarodowego Festiwalu Teatru na Milos i przedstawione zostaną 3 produkcje ze studentami Wyższej Narodowej Szkoły Sztuki Dramatycznej w Strasburgu, Wyższej Narodowej Szkoły Sztuki Dramatycznej w Paryżu oraz we współpracy z Nowym Teatrem Narodowym.

Przedstawienia organizowane są dla oraz we współpracy ze społecznością lokalną. Przychody z biletów przeznaczane są na organizacje charytatywne. W tym roku, zostaną one przeznaczone Centrum Zdrowia wyspy Milos, które potrzebuje sprzętu medycznego oraz karetki pogotowia.

Opr. Paolina Sokulska