Do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostało pięć dni. Pomimo tego, że od kilku lat nikt nie podjął się już organizacji kolejnych Finałów WOŚP w Grecji, Polacy tutaj mieszkający mogą dołożyć swoją cegiełkę. Zobacz, jak to zrobić!

12 stycznia 2020 r. po raz 28. odbędzie się Wielki Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbiórka WOŚP odbywa się pod hasłem „Wiatr w żagle”, a Orkiestra gra dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Za zebrane podczas tegorocznego finału pieniądze ma zostać zakupiony najnowocześniejszy sprzęt ratujący życie najmłodszych. Pomoc skupi się przede wszystkim na oddziałach chirurgii ogólnej, kardiochirurgii i neurochirurgii. Zakupione zostaną m.in. lampy i stoły operacyjne, sprzęt monitorujący oraz zestawy endoskopowe.

W Grecji zorganizowano Finał WOŚP kilka krotnie w Atenach. Niestety, w ostatnich latach, nikt nie podjął się już organizacji tak zacnego wydarzenia, jednak nie stoi nic na przeszkodzie, by Polacy żyjący w Grecji dołożyli swoją cegiełkę. W jaki sposób? Przeczytaj poniżej.

Jak wesprzeć WOŚP?

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wesprzeć na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest wpłacenie pieniędzy jednorazowo lub cyklicznie poprzez stronę Fundacji WOŚP. TUTAJ znajdziesz link.

Drugim sposobem jest ściągnięcie na telefon aplikacji, dzięki której będziesz na bieżąco i będziesz mógł wesprzeć Fianał sms-em lub PayU. Znajdziesz tam także statystyki, ponieważ wszystkie osiągnięcia aktualizowane są w trybie pilnym. Jak znaleźć aplikację? Sprawdź TUTAJ.

Kolejnym sposobem, by wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jest organizacja zbiórki pieniędzy na Facebooku. Ty też możesz razem z przyjaciółmi zebrać pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Jak to zrobić? Posłuchaj samego szefa – Jurka Owsiaka TUTAJ.

źródło: wosp.org.pl, naszswiat.it