Podczas 15 edycji Międzynarodowego Festiwalu Animacji odbywającego się na wyspie Syros zostanie zaprezentowanych ponad 200 filmów z 43 krajów.

Program obejmuje osiem sekcji konkursowych (International, Student, Kids, AnimaPride, National, TV & Commissioned Films, Feature Films and #ThisisEU European Values Award), specjalne hołdy i wydarzenia, sesje szkoleniowe, międzynarodowe kolaboracje, a także wydarzenie branżowe, które oferuje różne możliwości nawiązywania kontaktów, które koncentrują się na krajach regionu wschodniego Morza Śródziemnego.

Wszystkie wydarzenia odbywają się w kultowych miejscach, takich jak teatr Apollo i kino letnie Pallas, oraz w miejscach takich jak plac Finikas i klasztor ojców kapucynów w Syros. Równoległe wydarzenia będą się odbywać również w centrum w stolicy, Ermoupoli.

Główne pokazy to filmy fabularne i krótkometrażowe z krajów bałtyckich oraz animacja norweska i ukraińska. Filmem otwarcia jest „Flee” Jonasa Pohera Rasmussena, który otrzymał trzy nominacje do Oscara, został wybrany w Cannes i zdobył główną nagrodę w Sundance.

Projekcje online i livestreaming będą dostępne na stronie www.animasyros.gr, gdzie można znaleźć również pełny program festiwalu.