foto. fourseasonsgreecetours.com

Francuski magazyn Marie Claire przedstawia „świeżą twarz” Aten i opcje na city break w czterostronicowym artykule opublikowanym w jesiennym wydaniu.

Artykuł zatytułowany „La nouvelle Athènes” (nowe Ateny) odnosi się do greckiej stolicy jako idealnego miejsca na wakacje w mieście.

„Dwanaście lat po kryzysie w Atenach wibruje odradzająca się energia i kreatywność” – mówi dziennikarka Sylvie Wolff.

Wolff odwiedził Ateny w czerwcu podczas podróży prasowej zorganizowanej przez francuskie służby Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej.

W swoim artykule proponuje kilka doświadczeń, które mogą dać czytelnikom Marie Claire przedsmak nowego stylu życia w greckiej stolicy: gastronomii, sztuki, designu, wellness i zakwaterowania w butikowych hotelach w historycznym i handlowym centrum oraz w dzielnicach: Plaka, Exarchia, Koukaki, Petralonia, Kolonos i inne obszary w kierunku Vouliagmeni na Riwierze Ateńskiej i w pobliżu portu w Pireusie.

Wolff proponuje również podróżnikom odwiedzenie Aten w miesiącach poza sezonem.

Jak mówi, podróżnicy często odwiedzają Ateny na krótki postój, zanim udają się na greckie wyspy. „A jednak Ateny oferują prawdziwą jakość życia, której pozazdrościłoby wiele europejskich miast” – podsumowuje.