fot.INTIME

Lotnisko Skiathos „Alexandros Papadiamantis” znajduje się na najbardziej spektakularnej liście w Europie. Jest ono w pełni zmodernizowanym lotniskiem i jednym z 74 portów lotniczych na świecie, które zostały wybrane do udziału w głosowaniu „Spectacular Airports 2020” organizowanym przez PrivateFly.

PrivateFly organizuje nagrody lotniskowe, klasyfikując najlepsze lotniska na świecie w sześciu kategoriach geograficznych: Europa, Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Ameryka Środkowa i Karaiby, Azja, Afryka i Bliski Wschód i Australia. Ogółem do 2020 r. wybrano 74 porty lotnicze według różnorodnych kryteriów, do których zaliczyć możemy lokalizację oraz położenie (obszary miejskie, wyspy, obszary przybrzeżne, pasma górskie).

Lista uczestniczących portów lotniczych została opracowana na najpopularniejszych wskazaniach z poprzedniej edycji. Respondenci wybierają ulubione lotnisko w każdej kategorii. Skiathos zadebiutowało w kategorii „Spektakularne Lotniska” w Europie, ponieważ oferuje jedne z najbardziej spektakularnych lądowań na świecie i stanowi płaszczyznę globalnego zainteresowania.

To nie przypadek, że fani gatunku nazywają je „Saint Martin” z Grecji. Głosowanie już się rozpoczęło i potrwa do 15 marca. Możesz głosować online pod tym linkiem

Marzena Mavridis