Zgodnie z i informacjami dostępnymi na stronie internetowej Lotniska Chopina w Warszawie istnieje możliwość uniknięcia kwarantanny.

Determinowane jest to posiadaniem aktualnego testu na obecność wirusa COVID – 19 z wynikiem negatywnym.

„Pasażerowie przylatujący do Warszawy ze strefy Schengen, którzy posiadają potwierdzenie szczepienia na koronawirusa albo negatywny wynik testu antygenowego lub RT-PCR w kierunku COVID-19 (wykonany na 48 godzin przed przekroczeniem granicy Polski, licząc od momentu wyniku testu) mogą zostać zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny” – poinformowało w poniedziałek Lotnisko Chopina.

Jak informuje Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna – czytamy w komunikacie – „pasażerowie przylatujący na Lotnisko Chopina w Warszawie z krajów Schengen, mogą dołączyć wspomnianą dokumentację do Karty Lokalizacji Pasażera lub przesłać na adres sekretariat@gssewarszawa.pl, z wyraźnie zaznaczonym numerem rejsu, kierunkiem i datą przylotu”.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 22 650 25 33 w godz. 7:25 do 15:00 od poniedziałku do piątku, całodobowo pod nr telefonu: 22 650 60 60, 602 220 181 lub na stronie www.gov.pl/web/gsse-warszawa.

Lotnisko przypomina, że wszyscy pasażerowie wylatujący z Warszawy mogą wykonać szybkie testy antygenowe, jak również testy RT-PCR w kierunku Covid-19.

Należy zgłosić się do Punktu odpowiednio wcześniej, ponieważ odbiór wyniku testu RT-PCR możliwy jest po 24 godzinach. Wyniki wydawane będą również w Mobilnym Punkcie Pobrań zlokalizowanym przy terminalu.

Lotnisko informuje, że szybki test antygenowy to wydatek 200 zł. Natomiast cena testu RT-PCR wynosi 520 złotych.

Źródło: lotnisko-chopina.pl