Od piątku 13 listopada władze greckie wprowadzają w całym kraju całkowity zakaz poruszania się między godz. 21:00 a 5:00 rano.

Mieszkańcy Grecji z domów będą mogli wychodzić jedynie z powodu pracy, z przyczyn zdrowotnych lub wyprowadzając na spacer zwierzęta (w niedalekiej odległości od domu).

Należy zauważyć, że przez określony czas nadal wymagane jest wysłanie SMS-a pod numer 13033 :
– powód zdrowotny SMS z kodem 1
– wyprowadzenie na spacer zwierząt i sport indywidualny SMS z kodem 6

W przypadku osób udających się do pracy wymagane jest zaświadczenie A z podpisem pracodawcy.

Sport indywidualny

Sport indywidualny może być prowadzony blisko domu zamieszkania i max. do trzech osób. Ponadto zabronione jest polowanie i łowienie ryb.

Usługi dostawy do domu (delivery) i odbiór z działających sklepów (take away) w godzinach 21.00 – 05.00 będą funkcjonować normalnie.

Ponadto rząd grecki od środy, 11 listopada 2020 r. wprowadził w supermarketach zakaz sprzedaży towarów trwałego użytku, takich jak książki, zabawki, odzież, obuwie, sprzęt elektryczny i elektroniczny, dopóki obowiązują ograniczenia dotyczące normalnej działalności detalicznej. Supermarkety mają również zakaz sprzedaży bielizny pościelowej, dywanów i sprzętu gospodarstwa domowego, takiego jak oprawy oświetleniowe lub odkurzacze, które są sprzedawane w wyspecjalizowanych sklepach.