Linie lotnicze i firmy wycieczkowe ukierunkowują się tego lata na Grecję. Tym samym będąc w nadziei na pokrycie strat spowodowanych podczas pandemii Covid-19.

Według prezesa Izby Handlowej i Przemysłu Pireusu Vassilisa Korkidisa, w sumie 52 linie lotnicze i 40 statków wycieczkowych będzie na miejscu, aby sprostać wymaganiom podróżujących do Grecji tego lata.

Przemawiając tydzień po tym, jak Grecja otworzyła swoje granice dla międzynarodowych podróżników, Korkidis, który jest również przewodniczącym Rady Regionalnej Izby Attyki, powiedział, że Grecja jest jednym z 10 najszybciej rozwijających się miejsc w Europie. Natomiast międzynarodowe lotnisko w Atenach ma obsłużyć 52 linie lotnicze łączące 130 miejsc na całym świecie.

Jednocześnie dodał, że większość największych firm wycieczkowych na świecie wyśle ​​do Grecji ponad 40 swoich statków, które mają zawitać do 45 greckich portów w okresie od maja do listopada tego roku.

Wśród nich Korkidis wskazał: Aida, Celebrity, Costa, Hapag Lloyd, MSC, Norwegian, Royal Caribbean, Seabourn, Silversea, TUI i Celestyal Cruises z siedzibą w Grecji, które tego lata będą oferować rejsy po wschodniej części Morza Śródziemnego.

Celebrity zdecydowało się również w tym roku na wprowadzenie nowego „Celebrity Apex” w Pireusie.

Ponadto wiele firm wycieczkowych będzie również wypływać z Korfu i Heraklionu na Krecie.

Według Korkidisa, branża rejsów wycieczkowych napędza grecką gospodarkę z 1 miliardem euro rocznych dochodów i zapewnia około 12 000 miejsc pracy.

Dodał, że branża rejsów wycieczkowych jest również głównym generatorem przychodów z turystyki.