22 lutego 2021 r. – Warszawa, Polska – Linie Emirates wznowią codzienne połączenia do Newark przez Ateny od 1 czerwca 2021 r. Ponowne otwarcie kolejnego kierunku zapewni podróżnym z całego świata jeszcze lepszą łączność z Nowym Jorkiem, obsługującym dużą społeczność grecko-amerykańską w Stanach Zjednoczonych, oraz wygodne połączenie dla podróżujących w kierunku Bliskiego Wschodu, Azji Zachodniej i Afryki przez Dubaj.

Z Newark amerykańska siatka połączeń Emirates będzie liczyła 10 miejsc docelowych, po wznowieniu usług do Seattle, Bostonu, Chicago, Houston, Los Angeles, Nowego Jorku JFK, Waszyngtonu, Dallas i San Francisco (wznowienie lotów od 2 marca) .

Rejs Dubaj-Ateny-Newark będzie odbywał się codziennie Boeingiem 777-300ER w trzech klasach podróży i będzie uzupełnieniem podwójnych, codziennych lotów Emirates do Nowego Jorku (JFK) w miarę rozwoju siatki połączeń w Ameryce Północnej. Loty między Grecją a USA ułatwią handel, pobudzą turystykę i przyniosą korzyści konsumentom, zapewniając im większy wybór i wygodę podróżowania. Emirates zwiększy również liczbę lotów do stolicy Grecji, oferując codziennie połączenia do Aten.

Samolot Emirates EK209 z Dubaju wylatuje o godzinie 10:50 i ląduje w Atenach o godzinie 15:00, a następnie odlatuje o godzinie 17:35, lądując w porcie lotniczym Newark-Liberty o godzinie 21:20 tego samego dnia. Lot powrotny EK210 wyleci z Newark o godzinie 23:55, przylatując do Aten o godzinie 16:05 kolejnego dnia. EK210 ponownie wyruszy z Aten następnego dnia o godzinie 18:05, lądując w Dubaju o 23:35 (czasu lokalnego).

Linie Emirates stopniowo wznawiają coraz więcej połączeń w swojej siatce, zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa. Odkąd Dubaj otworzył się na działalność turystyczną w lipcu, pozostaje jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych na świecie, szczególnie w okresie zimowym. Miasto jest otwarte dla międzynarodowych gości biznesowych i turystów. Od skąpanych w słońcu plaż i zabytków po światowej klasy gościnność i obiekty rekreacyjne, Dubaj oferuje różnorodne doświadczenia na światowym poziomie. Dubaj jest jednym z pierwszych miast na świecie, które otrzymało oznaczenie „Safe Travels” od Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC). To potwierdzenie wszechstronnych i skutecznych działań podjętych przez władze, które mają na celu zapewnienie gościom zdrowia i bezpieczeństwa.

media.mslgroup.pl