Irene Vallejo, pochodząca z Hiszpanii odwiedzi Ateny w celu przedstawienia jej nagrodzonej książki pt. ”Nieskończoność w papirusie” (hiszp. ”Papyrus”), która jest bestsellerem i została przetłumaczona w ponad 30 krajach.

43 letnia pisarka została zaproszona na Festiwal Literatury w Atenach (Φεστιβάλ ΛΕΑ – Λογοτεχνία εν Αθήναις) organizowany przez Ambasadę Hiszpanii w Atenach, Instytut Cervantesa w Atenach oraz wydawnictwo METECHMIO.

Czytelnicy będą mieli możliwość poznać Irene Vallejo we wtorek 21 czerwca 2022 w kawiarni w Muzeum Benaki (ul. Koubari 1, Ateny) o godz. 20.30, podczas rozmowy z przewodniczącym Rady Biblioteki Narodowej Grecji, Stavrosem Zoumboulakisem. Natomiast w środę 22 czerwca o godz. 19.00 będzie można spotkać pisarkę w Instytucie Cervantesa (ul. Skoufa 31, Ateny) i dowiedzieć się więcej o książce, o życiu pisarki i jej pracy. Na obu wydarzeniach będzie obecny tłumacz.

W książce ”Nieskończoność w papirusie” Irene Vallejo nie opowiada wyłącznie o książkach, ale także o sobie, o tym jak ważną rolę odegrała jej mama, która czytała jej opowiadania, o jej nauczycielce z greckiego i łaciny i jaki miała na nią wpływ itd.

Jest to zbiorowa przygoda z tysiącami bohaterów, którzy przyczynili się do powstania i ochrony książek: narratorami, pisarzami, ilustratorami, tłumaczami, handlarzami ulicznymi, nauczycielami, uczonymi.. czytelnikami.

Opr. Paolina Sokulska