Kreta znajduje się na liście najlepszych globalnych miejsc docelowych Condé Nast Traveler, które warto odwiedzić tego lata.

W szczególności słynna plaża Balos na wyspie znajduje się na samym szczycie listy autorytatywnej brytyjskiej strony internetowej, która zawiera 24 najlepsze miejsca na wakacje w kwietniu.

Wielkanoc przypada w kwietniu tego roku, kiedy pogoda zwykle zaczyna się poprawiać, zwłaszcza na wyspach południowej Europy. Kreta jest znana jako jedno z najcieplejszych miejsc w Grecji, przez cały rok.

Jak zauważa Condé Nast, poza sezonem wielkanocnym podróżnicy mogą cieszyć się tym, że słynne plaże Krety nie będą przepełnione, w tym malownicze Elafonisi, które latem jest zwykle zbyt zatłoczone.

Guru strony podróżniczej radzi, aby odwiedzający udali się jak najdalej na południe, aby znaleźć „prawdziwą Kretę”, jeszcze nie wypełnioną kurortami.

„Spektakularne, strome górskie szlaki przecinają ciche wioski, w których tawerny są zaopatrzone we własne mięso, sery i wino. Często domowej roboty raki jest serwowana tuż po posiłku. Stąd lepiej zaplanować nocleg już z wyprzedzeniem”– podaje autor artykułu.

Na liście najlepszych wiosennych destynacji znajduje się również Cypr, opisywany jako doskonałe miejsce na wakacje na plaży i piesze wędrówki.

Co zaskakujące, autor artykułu radzi odwiedzającym, aby unikali dużych plaż i zamiast tego zapuszczali się w głąb lądu. Tam będą mogli jeździć na rowerze i spacerować, a także zwiedzać małe wioski, krajobrazy i góry na wyspie.

Należy również zauważyć, że kwiecień jest najbardziej zielonym miesiącem w roku na Cyprze, a odwiedzający mogą cieszyć się wędrówkami po łąkach i licznymi szlakami spacerowymi.

Jeśli pogoda na to pozwoli, możliwość popływania w morzu może stać się rzeczywistością.

Lista najlepszych destynacji na wiosnę Condé Nast Traveler zawiera opcje, które zaspokoją wszystkie gusta, niezależnie od tego, czy chcesz wybrać się na urlop na nartach w Alpach Szwajcarskich, na wyspę na Morzu Śródziemnym, egzotyczne miejsce w dalszej okolicy, czy na wypad do miasta. Artykuł zwraca również uwagę na minimalne i maksymalne temperatury sezonu dla każdego miejsca docelowego.